Certyfikat Psychoterapeuty PFP

TERMINY:

Wkrótce ogłoszone zostaną terminy składania aplikacji do nadchodzącej sesji egzaminacyjnej wiosna 2015 oraz termin egzaminu testowego.


Zobacz także:

Kto może ubiegać się o certyfikat PFP >>
Jak aplikować o certyfikat >>
Procedura certyfikacyjna >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikat Psychoterapeuty Polskiej Federacji Psychoterapii, jako jeden z nielicznych w Polsce jest oparty na kryteriach naukowych i na Deklaracji Strasburskiej. Spełnia wysokie standardy European Association for Psychotherapy, oraz nieco niższe wymogi Polskiej Rady Psychoterapii. Certyfikat został zaakceptowany przez European Association for Psychotherapy, macierzystą organizację PFP.

Celem Certyfikatu Psychoterapeuty jest zagwarantowanie najwyższego poziomu kompetencji psychoterapeutycznych w oparciu o aktualną wiedzę naukową z dziedziny nauk psychoterapeutycznych i pokrewnych.

Częścią procedury certyfikacyjnej jest zewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny przed Komisją Certyfikacyjną, niezależną od komisji w organizacjach członkowskich. Procedura egzaminu jest zgodna z wymogami NFZ.

Certyfikat Psychoterapeuty PFP odpowiada na zapotrzebowanie profesjonalnych psychoterapeutów pragnących uzyskać potwierdzenie swoich kwalifikacji przez odpowiednią organizację psychoterapeutyczną. Często, mimo rzetelnego przygotowania zawodowego nie praktykują kierunku, w którym zostali wyszkoleni lub nie znajdują miejsca dla siebie w istniejących niemodalnościowych organizacjach certyfikujących psychoterapeutów w Polsce.

Certyfikat poświadcza, że legitymujący się nim psychoterapeuta spełnia wysokie kryteria merytoryczne, oparte na wynikach badań naukowych.

Osoby, które uzyskają certyfikat Federacji mogą od razu aplikować o European Certificate of Psychotherapy, o ile po spełnieniu kryteriów certyfikatu PFP odbyły 900 godz. praktyki psychoterapeutycznej w przeciągu 3 lat.

Certyfikaty są uroczyście wręczane na Walnym Zgromadzeniu Polskiej Federacji Psychoterapii.  

Serdecznie Państwa zapraszam.

Milena Karlińska-Nehrebecka, prezes Polskiej Federacji Psychoterapii

 

Zobacz także:


Kto może ubiegać się o certyfikat PFP >>
Jak aplikować o certyfikat >>
Procedura certyfikacyjna >>